Gangesz-Duna Fesztivál és Nemzetközi Jóga Nap 2018 Magyarország

Gangesz-Duna Fesztivál és Nemzetközi Jóga Nap
2018 Magyarország

miskolc_A1_print-1

Június 21-én világszerte a Nemzetközi Jóga Napot ünnepeljük. Az elmúlt három év sikereit követően a Magyarországi Indiai Nagykövetség együtt működésben a helyi prominens jóga iskolákkal különböző programok megrendezésével szeretné felhívni a figyelmet az egészség tudatos életmódra azon emberek körében, akik követik India tradícióit, mind a művészetek, mind az ősi gyógymódok terén.
Idén megrendezzük a 3. Gangesz-Duna: Indiai Kultúrális Fesztivált és a 4. Nemzetközi Jóga Napot 21 magyar városban , Alsóörs, Balatonfüred, Békécsaba, Budapest, Debrecen, Eger, Esztergom, Győr, Kecskemét, Miskolc, Nagykanizsa, Nagykőrös, Nyíregyháza, Pécs, Sárvár, Somogyvámos (Krisna Valley), Sopron, Szeged, Szentendre, Veszprém és Zalakaros.
Az idei ünnep sorozat alkalmával, helyi jóga iskolák fogják bemutatni az ősi jóga gyakorlatot, amit Common Yoga Protocol-nak hívnak. A programot a helyi jóga iskolák Ankita Sood jóga szakértővel közösen dolgozták ki, aki az Indiai Nagykövetség, Budapestre delegált Jóga szakértője.
Az Indiai Kulturális Kapcsolatok Tanácsa (ICCR) két társulatot küld az idei fesztiválra; 10 tagú Namame Gange Bharatnatyam társulat és (ii) 10 tagú Manipuri néptánc csoport. Namame Gange Bharatnatyam társulat előad egy drámai tánc koreográfiát India legszentebb folyójáról, a Gangeszről, amit már ősi idők óta szentként tisztelnek és kulturális szempontból is meghatározó egész India számára. Az előadás témája India és Magyarország kulturális integrációja a két szimbolikus folyó, a szent Gangesz és a történelmi Duna segítségével.
Manipuri népi tánc csoport előadása a Pung Cholom, ami egy nagy művészi ritkaság és kifejezetten színpadi előadásra koreografált. Ez az első alkalom, hogy Észak-Kelet Indiából néptánc csoport lép fel
Magyarországon.
A Nagykövetség a Magyar Kormánnyal és a Helyi Polgármesteri Hivatalokkal dolgozik teljes együtt működésben mind a 21 városban az idei fesztivál szervezésén. Ennek a szellemében Június 23-24-én a Nagykövetség rendezésében zenei és tánc programok, nyilvános jóga órák lesznek a korábban említett városokban ország szerte. Bollywood film vetítéseket is szervezünk. Indiai művészetekben magas szinten jártas magyar művészek is szerepelnek program sorozatunkban.
További információért és részletes programért kérjük keresse fel a
rendezvény Facebook oldalát: