FELHÍVÁS! – Úszó MEFOB

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Testnevelési Központ

* Budapest 1111, Bertalan L. U. 4-6. Tel/Fax: 463-1197 E-mail: szelina.hellner@gmail.com

Adult

Az 2018/2019. tanévi Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Úszó Bajnokság

versenykiírása

Rendezője:                 Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Testnevelési Központja

Magyar Egyetemi ­ Főiskolai Sportszövetség

Időpontja, helyszíne: 2018. november 24. (szombat) 10 ­ 13 óráig, Tüske Uszoda (Magyar tudósok körútja 2.)

Nevezés:                     2018. november 22-ig e-mail-en vagy a BME Testnevelési Központjában.

A verseny résztvevői: a MEFS versenykiírása szerint.

Versenyszámok:

50 m ffi gyorsúszás 50 m női gyorsúszás
100 m ffi gyorsúszás 100 m női gyorsúszás
100 m ffi mellúszás 100 m női mellúszás
100 m ffi hátúszás 100 m női hátúszás
100 m ffi pillangóúszás 100 m női pillangóúszás
400 m ffi gyorsúszás 400 m női gyorsúszás
200 m ffi vegyes úszás 200 m női vegyes úszás
4X100 m ffi vegyes úszó váltó 4×100 m női vegyes úszó váltó
10X50 m ffi-női intézményi váltó (minimum 4 csapat nevezése esetén)

A bajnokság lebonyolítása, helyezések eldöntése:

A versenyzőket a nevezési lapon feltüntetett időeredményük alapján sorolja időfutamokba a Verseny­bíróság, és az időfutamok alapján állapítja meg a helyezéseket. A helyezések eldöntésénél holtverseny nem lehet, ebben az esetben ­ a szabályok szerint ­ újból kell úszni a versenyzőknek. Az intézmények közötti pontverseny értékelésénél az 1 ­ 6. helyezett versenyzők eredményét:10-7-5-3-2-1 ponttal, a váltóverseny eredményét kétszeres pontértékkel veszi számításba a Versenybíróság.

Díjazás: az I­III. helyezettek érem díjazásban részesülnek. Az igazolt versenyzők és az amatőr versenyzők eredményei külön kerülnek értékelésre az egyéni számokban. Az I. helyezett csapatok, ill. egyéni versenyzők elnyerik a “Magyar Köztársaság Egyetemi ­ Főiskolai Bajnoka” címet.

Jelentkezés: 2018. november 25-én 9.00­9.45 óra között az uszoda előcsarnokában, a korábban elküldött nevezések megerősítése. A MEFS által kiadott MEFOB versenykiírásában meghatározott regisztrációs díjat (500 Ft/fő) a helyszínen kell befizetni!

A MEFS Elnökség döntése értelmében valamennyi MEFS rendezvény automatikusan csatlakozik a SportPONT programhoz. Ennek keretében a regisztráció alkalmával az alábbi adatok kerülnek rögzítésre: név, neptun kód, születési dátum. A rendező fenti adatokat a versenyt követően átadja a MEFS-nek.

Bemelegítés: 10.00 – 10.40-ig

Ünnepélyes megnyitó: 10.45 órakor

Technikai értekezlet: 10.00 órakor az uszoda tanácstermében. Kérjük, hogy az intézmények képviselői feltétlenül jelenjenek meg.

Jó felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk!

Kincses Gábor

Hellner Szelina