Fontos mérkőzést nyertek a lányok!

Miskolci Egyetem – ELTE BEAC 79-68

Miskolci Egyetem – ELTE BEAC 79-68 (15-15, 16-27, 23-10, 25-16)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok: 30 néző, V: Vaszi Á., Bene Sz.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok (15-15), de a második játékrészben inkább a vendég, ELTE csapata tudott érvényesülni. Letámadásuk megzavarta a hazaiakat, akik emiatt több labdát elveszítettek és azonnal kosarat kaptak belőle. A 11 pontos hátrányból induló miskolci csapat teljes koncentrációval kezdte a második félidőt, és az utolsó játékrészre ledolgozta hátrányát. A negyedik negyedben, kiváló védekező Miskolci Egyetem egyre csak növelte előnyét. A kevés játékossal érkező vendégcsapatnak nem sikerült tartani a hazaiak tempóját, így a Miskolciak 11 pontos győzelmet arattak (79-68).

Miskolc: Sikora (24), Arad (19), Kecskés (16/3), Takács (8/6), Bányai. Csere: Móri (4), Balázs (3), Bándi (3), Papp (2), Jámbor, Orbán, Sabbadin. Edző: Lippai Szabolcs.

ELTE : Lendér (14), Stekler (14), Simoncsik (4), Nagyi (2), Némedi. Csere: Szeitl (21/3), Majsa (6), Varga (6/6), Szakolczi (1). Edző: Dr. Gyarmati István.

Lippai Szabolcs, edző (Miskolci Egyetem): Gratulálok a lányoknak a győzelemhez! A mérkőzés során az önbizalmunk egyre csak nőtt és nőtt, ebből adódóan a hibáink mennyisége pedig csökkent. A második félidőben hatalmasat küzdve sikerült megfordítanunk a mérkőzést. További sok sikert kívánok az ELTE csapatának!

Dr. Gyarmati István (ELTE BEAC): Gratulálok a Miskolci Egyetem csapatának!