Jó mérkőzés, jó munka és győzelem!

Debreceni Egyetem – Miskolci Egyetem 68-76

A legutóbbi kiírás ezüstérmesének otthonában győzött magabiztosan a Miskolci Egyetem kosárcsapata.

Debreceni Egyetem – Miskolci Egyetem 68-76 (26-19, 6-22, 16-24, 20-11)

Egyetemi Bajnokság, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 30 néző.

Vezette: Nemes Gábor, Fülöp Ádám.

DEAC: Pollák (15/3), Nemes (2), Sólyom (5), Gáspár (21/9), Opre (5). Csere: Fábián (12), Zsuga (6/6), Várbíró (2), Berzi, Szekeres. Edző: Kádár Tamás.

MEAFC: Takács (13/9), Kozák M. (10), Kozák B. (6), Asszú (5), Lippai (26). Csere: Sándor (14/12), Szőke (2), Orliczki. Edző: Drahos Gábor.

Drahos Gábor, vezetőedző: Extázisban kezdett a házigazda, amihez több, mint kellő táptalaj volt a nem létező palánk alatti gyenge oldali helyezkedésünk. Ezt orvosolva sikerült rendbe tettünk a második negyedre a játékunkat. A folytatásban a jó rotációinkat követte többször is hibás irányú és mélységű, érkező lábmunka. Támadásban zóna ellen helyenként egész kosárlabdás kinézetünk volt, amivel húsz pont körüli előnyt építettünk. A végén mindent egy lapra feltéve rohamozott a Debrecen, ám csapatunk stabilan intézte a hasznos találkozó legvégét is. Gratulálok játékosaimnak a győzelemhez, ellenfelünknek pedig a lendületes játékhoz.

Férfi MEFOB kosárlabda Tabella 6. forduló (2019.12.01)