Miskolci Egyetemi Dolgozói nap és Sportnap

A Sportközpont, mint az egyetemi sportrendezvények szervezője, évek óta dédelgette egy különálló, csak oktatóknak és dolgozóknak szóló sportos esemény megrendezésének ötletét. Az alapgondolat, hogy legyen egy olyan nap, amikor a különböző egységek, szervezetek dolgozói együtt, a megszokott munkanapoktól eltérő helyszínen és formában töltsenek együtt egy napot nem újszerű, hiszen a korábbi években, ennek szellemében zajlottak a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének Miskolci Egyetemi csoportja által szervezett Dolgozói napok. Az ötletet, hogy a megszokott rendezvényt sportprogramokkal kibővítve, hagyományteremtő céllal életre hívjunk egy új eseményt, nagy örömmel támogatta az FDSZ, így május 13-án, pénteken, megvalósult az aktív sportnappá fejlődött dolgozói nap.

A rendezvény – a baljós dátum ellenére – rendkívül jó hangulatban zajlott, és az eleinte esős idő ellenére közel 400 kollégánk vett részt lelkesen az eseményen és próbálta ki magát a különböző egyéni- és csapat sportágakban. Az egyetemi egységek és szervezetek dolgozóiból alakult csapatok darts, kispályás labdarúgó és csocsó bajnokságban, illetve kötélhúzó és főzőversenyen mérték össze tudásukat.

A sportprogramokon túl egyéb kísérőrendezvények is színesítették a dolgozói napot:

• Egészségügyi szűrés az Egészségtudományi Kar közreműködésével (vérnyomás, testzsír és vércukor mérés)
  • FDSZ munkatársainak bemutatkozója és tájékoztatója
  • A Közösségi Szolgálati Iroda (KÖSZI) Élményszigetén izgalmas közösségi-, sport- és party-játékok