Kirándulás a Zsófia-Kilátóba // Hiking Trip to the Zsófia Lookout

****Scroll down for english version****

Jó Szerencsét!

Kedves Egyetemi Polgár!

Meghirdetjük 2022/23-as tanév második, egyben utolsó túráját. A célunk továbbra is az, hogy minél több hallgatóval, oktatóval és dolgozóval szerettessük meg a túrázást, és formáljuk, erősítsük az egyetemi közösséget. Az előző Túra középpontjában a Miskolci Egyetem hagyományainak őrzése állt, a mostani kirándulás folyamán az erdő megtisztítását, szebbé tételét tűzzük ki célul, miközben megcsodáljuk az őszi természet csodáit!

Emellett, a Miskolci Állatsegítő Alapítvánnyal (MÁSA) együttműködve lehetőséget biztosítunk a Túra bizonyos szakaszain kutyasétáltatásra, ezzel is érzékenyítve a kirándulás résztvevőit.  így a menhelyi állatoknak is lehetőséget adunk, hogy kimozduljanak a kennelekből, és az állatbarátoknak is örömet tudunk okozni!

Az november 5-i Túrából tanulva, ezúttal kettő alkalmat jelölünk meg a kirándulás időpontjául, ha esetleg az időjárás keresztbe húzná a számításinkat.

A tervezett időpont: 2022. november 26. szombat
rossz idő esetén: november 27. vasárnap

Indulási hely, időpont: Miskolc Majális- Park buszvégállomás – 9:00 óra

Visszaérkezési hely: Miskolc Majális-Park buszvégállomás 16:00 (legkésőbb)

Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehetséges, november 25. 16:00-ig

A túra útvonala 13,5 km, 466 méter szintemelkedéssel. A Túra során érintjük Keskeny-lyuk rétet, ahonnan szép kilátás nyílik a Bükkre, majd Lencsés-nyereg és Dolka-gerinc következik, onnan pedig a nemrégiben felújított Zsófia-kilátóhoz vezet az utunk, ahonnan letekinthetünk a Hámori-tóra, valamint a Lillafüredi Palotaszállóra. A Szeleta-barlang kis kitérővel megtekinthető, és a Csanyik-völgy után érkezünk vissza az indulási helyünkhöz.

A szemétszedés keretein belül a Majális Parkot és környékét szeretnénk tisztábbá tenni, erre a Túra indulása előtt kerítenénk sort. Ehhez a szükséges eszközöket biztosítjuk (gumikesztyű, szemeteszsák stb).

A pályázatba foglalt Fotópályázatunk erre a Túrára is érvényes, készítsetek minél több képet a természetről! A legjobb alkotásokat Decathlon ajándékutalvánnyal díjazzuk. (I. 15000 Ft, a II. 10000 Ft, a III. helyezett 5.000 Ft)

A Túrán résztvevőknek péksüteménnyel és üdítővel kedveskedünk, amit a Zsófia-kilátónál tervezünk elfogyasztani.

Várunk minden Kedves túrázni vágyót, kérdéseiteket az alábbi email címen tehetitek fel:
mesportkozpont@gmail.com

Üdvözlettel:

Miskolci Egyetem Sportiroda

Dear University Citizen!
We announce our next special tour. Our goal is to get as many students, faculty and staff as possible to enjoy the tour and to shape and strengthen the university community. The previous tour was focused on the traditions of the University of Miskolc, this time we aim to clean the forest, because autumn nature is only truly beautiful when there is as little human presence as possible.

In addition, in cooperation with the Miskolc Animal Aid Foundation (MÁSA), we are offering dog walking on certain sections of the tour, thus sensitising the participants and giving shelter animals the opportunity to get out of their kennels, and bringing joy to animal lovers!

Learning from the November 5 Tour, we are setting two dates for this time, in case the weather thwarts our plans. Registrants will be notified directly of the date change.

The planned date is Saturday 26 November 2022
In case of bad weather: Sunday 27 November

Departure place, time: Miskolc Majális-Park bus terminal – 9:00 a.m.

Return place: Miskolc Majális-Park bus terminal 16:00 latest

You can register by filling in the form below until 25 November at 16:00

The distance is 13.5 km, with a 466 m ascent.
As part of the litter picking, we would like to clean up the Majális Park and its surroundings, which we will do before the start of the tour. We will provide the necessary equipment (rubber gloves, garbage bags, etc.).

Our Photo Challenge is also available for this Tour, so take as many pictures as possible of the nature! The best entries will be rewarded with a Decathlon gift voucher. First place will receive 15.000 Ft, second 10.000 Ft, third place 5.000 Ft.

We will prepare delicious sandwiches and hot tea for the participants of the Tour, which we plan to serve at the Zsófia Lookout.

We are waiting for all Dear hikers, you can ask your questions to the following email address:
mesportkozpont@gmail.com