Horvát Ádám közel az erőemelő MEFOB dobogójához

Az idei RAW Erőemelő Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) december 3-án, szombaton rendezték meg a fővárosban. A Budapesti Műszaki Egyetem tornatermében összegyűlt sportolók között volt Horvát Ádám, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának másodéves hallgatója is.

Ádám bő egy éve foglalkozik erőemeléssel, előtte a testépítést részesítette előnyben. Első komolyabb erőemelő versenye november 16-án, a Miskolci Egyetemen, az UNI-GYM-ben megrendezett megmérettetés volt, ahol abszolút bronzérmes lett. Az erőemelő MEFOB-on a 93 kg-os súlycsoportban próbált szerencsét. Fekvenyomásban 115 kg-ot, guggolásban 157,5 kg-ot, felhúzásban 175 kg-ot teljesített. Kilenc fogásából nyolc sikeres volt, utolsó kísérletét rontotta el felhúzásban. Amennyiben ez a 190 kg-os gyakorlat is sikerült volna neki, bronzérmet vehetett volna át az eredményhirdetéskor. 447,5 kg-os összetett eredményével végül a 4. helyet harcolta ki. Jól érezte magát a versenyen, sok értékes tapasztalattal lett gazdagabb, jövőre szeretne még sikeresebben szerepelni.

Gratulálunk Ádám, így tovább!