Egyetemi Körcsarnok / Sport Hall

***Scroll down for english version***

A hétköznapokon többnyire testnevelési óráknak, szabadidős sportolásnak és a MEAFC szakosztályi edzéseinek helyet biztosító csarnok már számos nagyszabású és országos jelentőségű sportversenynek, valamint koncertnek, kiállításnak, vásárnak adott otthont. Az elmúlt években került sor az 1983-ban épült Körcsarnok (közismert nevén UFO) akadálymentesítése, az öltözői vizesblokkok felújítására és a
tetőszigetelés korszerűsítésére, 2010 nyarán pedig a teljes küzdőtér újult meg. A küzdőtér felújításának leglényegesebb momentuma volt, hogy a parketta burkolatot a számos sportágban a legmagasabb minőségi szintet képviselő Gerflor cég borítása (Taraflex burkolat, Haro aljzat) váltotta fel. Ezzel párhuzamosan új védőburkolattal is gazdagodott a Sportközpont, mely lehetővé teszi a nem sportjellegű rendezvények megtartását is. A 2011 augusztusában megrendezett U18-as női kosárlabda EB kapcsán
pedig egy, több sportág nemzetközi tanúsítványával rendelkező eredményjelző készülék került felszerelésre. 2017-ben az épület külső-belső rekonstrukciós és energetikai korszerűsítésen esett át, így az épület esztétikusabb, modernebb külsővel üzemelhet. A megvalósult beruházásoknak köszönhetően elmondhatjuk, a csarnok nemhogy felzárkózott az országos átlaghoz, de messze ki is emelkedik onnan.

Az 1.140 m2alapterületű küzdőtér (25 m x 42 m) multifunkcionális, kosárlabda, labdarúgás, kézilabda, röplabda, tollaslabda, tenisz, asztalitenisz stb. sportágak igényeit egyaránt ki tudja szolgálni. Az oldalt felszerelt palánkoknak köszönhetően a szabvány kosárlabda pálya mellett keresztben egyszerre akár 3 kisebb pálya is kialakítható. A csarnok belmagassága 7 m.

A Körcsarnok emeletén található egy 380 m2 alapterületű gyakorló terem is, melyet aerobic órák megtartására, különböző küzdősportok gyakorlására és kisebb asztalitenisz versenyekre használunk. A gyakorlóterem a csarnok küzdőtértől függetlenül, külön is bérelhető.

A Körcsarnok infrastruktúráját képezi az épületben még többek között 6 db zárható, zuhanyzós öltöző (férfi oldalt 4, női oldalt 2), az épület mellett kialakított 2-2 zuhanyzós külső női és férfi öltöző, egy 550 fő befogadóképességű lelátó, valamint egy technikai értekezletre, sakkversenyre, fogadásra stb. alkalmas tárgyaló helység.

Terembérléssel kapcsolatban érdeklődni az alábbi email címen lehetséges: szilard.bene@uni-miskolc.hu

On weekdays, the hall mainly serves as a venue for P.E. courses, leisure sports, and the training sessions of MEAFC, but it has also hosted numerous major national sports competitions, as well as concerts, exhibitions, and fairs. In recent years, there have been several renovations and upgrades to the hall. The Körcsarnok, built in 1983 (commonly known as the UFO), underwent accessibility improvements, refurbishment of locker room facilities, and modernization of roof insulation. In the summer of 2010, the entire arena floor was renovated. A significant aspect of this renovation was the replacement of the parquet flooring with Taraflex covering from Gerflor, known for its highest quality in most sports disciplines (Taraflex flooring, Haro subfloor). Concurrently, new protective flooring was installed in the Sports Center, allowing for non-sporting events to take place. During the U18 Women’s Basketball European Championship held in August 2011, a scoreboard with international certification for multiple sports was installed. In 2017, the building underwent external and internal reconstruction and energy-efficient upgrades, resulting in a more aesthetic and modern appearance. Thanks to these investments, it can be said that the hall not only caught up with the national average but also stands out significantly from it.

The 1,140 m2 multifunctional arena floor can accommodate various sports such as basketball, soccer, handball, volleyball, badminton, tennis, table tennis, etc. Thanks to the side-mounted boards, besides the standard basketball court, up to 3 smaller courts can be set up simultaneously.

On the upper floor of the Sport Hall, there is a 380 m2 practice room used for aerobic classes, various combat sport practices, and smaller table tennis competitions. The practice room can be rented separately from the main arena.

The infrastructure of the Sport Hall also includes 6 lockable shower rooms (4 for males, 2 for females), 2 external shower rooms for males and females each, a spectators’ area with a capacity of 550 people, and a meeting room suitable for technical meetings, chess tournaments, receptions, etc.

Inquiries about renting the space can be made at the following email address: szilard.bene@uni-miskolc.hu