Olimpiai 7-es rögbi MEFOB 2024

Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság
Versenykiírás – 2023/2024. tanév

A bajnokság célja

• A rögbi sportág, az egészséges életmód, az egyetemi sportolás népszerűsítése.
    Megállapítani a 2023/2024. tanév MEFOB bajnok csapatait.
    Versenyzési, sportolási lehetőség biztosítása a felsőoktatásban résztvevő rögbi sportágat űzők számára.

A bajnokság kiírója

• Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS)
  • 1123 Budapest, Alkotás út 44.
  • Tel: +36 70 619 1539
  • E-mail: iroda@mefs.hu

Kapcsolattartás, hivatalos kommunikáció

• Szervező: Járdi Ádám
  • E-mail: jardi.adam@nje.hu
  • Telefon: 20/574-5557

Résztvevők köre, versenyszámok:

• A MEFS általános versenyszabályzatának 1.2 pontban megfogalmazottak szerinti hallgatók.
  • A bajnokság férfi és női versenyszámokban kerül lebonyolításra.

A versenyzők regisztrációja, eredmények nyilvántartása érdekében a csapatok vezetői kötelesek elektronikus úton megadni játékosainak adatait a https://nevezes.mefob.hu/ oldalon (név, intézmény, Neptun-kód, születési dátum). A vendégjátékosok regisztrációjakor a Neptun-kód mezőben, szóközzel elválasztva a játékos intézményének rövidítését is fel kell tüntetni. (Pl.: Neptun-kód: ABCD01 BME)

Minden résztvevő saját felelősségére vesz részt a mérkőzéseken, az esetleges balesetek, káresetek miatt sem a rendező, sem a Versenybíró, sem a MEFS semmilyen formában nem felelős és hozzá kártérítési igénnyel fordulni nem lehet.

Mérkőzések helyszíne, időpontja

• Neumann János Egyetem Sportpálya
  • 6000 Kecskemét, Izsáki út 10.
  • 2024. május 25.

Játékszabályok

Az Olimpiai 7-es Rögbi Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságban a WORLD RUGBY által jóváhagyott szabálykönyv az érvényes.

Egy csapat egy mérkőzésére minimum 7 max 12 fő az adott csapatnál a szabályoknak megfelelően dokumentumokkal igazolt hallgatói státusz, érvényes sportorvosi engedéllyel rendelkező játékost nevezhető.

Egyebek

Egy kizárt játékos, csapattag a csapata soron következő mérkőzésén semmilyen formában nem szerepelhet a jegyzőkönyvben. Ennek megszegése a csapat automatikus kizárását vonja maga után.
A csapatok tegyenek meg minden tőlük telhetőt mérkőzéseik publicitásának növelése és nézők toborzása érdekében. (Facebook, fényképek, beszámolók, stb.)
Rendező a változtatás jogát fenntartja, melyről az érintetteket megfelelő időben értesíti.
Mérkőzés időtartama: 2*7 perc
Létszám: 7 fő + maximum 5 csere/mérkőzés korlátlanul

Bővebb információ:

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük