Sztankovics Anna, kétszeres bajnok!

Sztankovics Anna kétszeres olimpikon úszó, a Miskolci Egyetem hallgatója, két aranyérmet szerzett a 2019. november 23-án Budapesten megrendezett Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Úszó Bajnokságon, melynek rendezője idén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Testnevelési Központja volt.

Sztankovics Anna kétszeres olimpikon úszó.

A Miskolci Egyetemet három hallgatónk képviselte!

Sztankovics Anna – Egészségügyi Kar, I. évfolyam

Novák Balázs – Gazdaságtudományi Kar, I. évfolyam

Wallyson T.A. Da Silva – Gépészmérnöki és Informatikai Kar, PhD

Novák Balázs teljesítette a gyorsúszó számok palettáját (50 m férfi, 100 m férfi, 400 m férfi), s minden távon az erős középmezőnyben végzett. Wallyson T. A. Da Silva, brazil származású hallgatónk, a 2019/20-as tanév őszi szemeszterében kezdett el rendszeresen úszni az egyetemi úszás keretében, s élete legelső úszó versenyén sikeresen teljesítette a 100 m férfi gyorsúszás távját.

Miskolci Egyetem MEFOB delegáció – 2019 Budapest

Sztankovics Annát Szollár Gergő úszóedző, míg a másik két miskolci egyetemi hallgatónkat Juhász Imre testnevelő tanár készítette fel a bajnokságra. Ezúton is gratulálunk a Miskolci Egyetem hallgatóinak a 2019-es Úszó MEFOB-on elért eredményekhez és részvételhez!