Miskolci Egyetem Erőemelő Verseny // University of Miskolc Powerlifting Competition

***SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION***

Kedves Hallgatók, Oktatók, Dolgozók!

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül az Erőemelő Verseny a Miskolci Egyetem polgárai számára! A verseny célja minél több egyetemi hallgató, oktató és dolgozó megmozgatása, biztonságos keretek között az erőemelés, konditermi edzés népszerűsítése, valamint a Miskolci Egyetem sportolási és versenyzési lehetőségeinek bővítése. A kategóriák kialakításánál is erre törekedtünk, hiszen a Versenyen nem kizárólag a legnagyobb súly kinyomásával, felhúzásával lehet nyerni.

Minden versenyzőnek a saját testsúlyának megfelelő (vagy azzal arányos) súlyt kell a lehető legtöbbször megmozgatnia, ezáltal egy kisebb, de a súlyához mérten erősebb versenyző is megszerezheti az első helyet!

A fekvenyomás és guggolás versenyszámban a saját testsúlynak megfelelő súlyt kell kinyomni, felhúzásnál a testsúly 1,4-szeresével kell a lehető legtöbb ismétlést végrehajtani.

Női kategóriában guggolásnál a testúly 0,8-szorosával kell a lehető legtöbb ismétlést teljesíteni!

A verseny időpontja: 2022. november 16. Szerda, 18:00

A verseny helyszíne: UNI-GYM (UNI-HOTEL földszintjén található konditerem)

Nevezés: a konditeremben nyitvatartási időben, vagy az alábbi űrlap kitöltésével lehetséges

Online nevezni 2022. november 15. 16:00-ig lehetséges, ezt követően a helyszínen fogadunk nevezéseket!

A testsúlyt a helyszínen, a verseny előtt mérjük, ennek megfelelően kerülnek beállításra a súlyok.

A versenyen szabadon használható bármilyen erőemelő ruha, bandázs, gurtni, heveder, erőemelő öv és egyéb kiegészítők.

Kategóriák:

Férfi

Guggolás
Fekvenyomás
Felhúzás

Női

Guggolás
Hídtartás (plank tartás)
Cardio Sprint ( 8 perc alatt a legnagyobb távolságot kell teljesíteni a futópadon)

Díjazás: a kategóriák I., II., III., helyezettjei serleg és éremdíjazásban részesülnek, valamint ajándékcsomagot kapnak. A verseny minden résztvevője oklevelet kap.

A versenyen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Jelentkezzetek minél többen, mérjétek össze az erőtöket a szuper nyereményekért! A zh időszak előtti feszültség levezetésére is jó lehetőséget nyújt a verseny! 😉

Rise to the challenge!

Dear Students, Teachers, Coworkers!

The Powerlifting Competition for the citizens of the University of Miskolc will take place again this year! The aim of the competition is to get as many university students, faculty and staff as possible active, to promote powerlifting and gym training in a safe environment, and to expand the sporting and competitive opportunities of the University of Miskolc. This was also the aim when designing the categories, as the competition is not only won by lifting and pushing the highest weight.

Each competitor must lift a weight equal to (or proportional to) his/her own body weight as much as possible, so a smaller competitor who is stronger than his/her own weight can take first place!

In the bench press and squat events, the weight corresponding to their own body weight must be pushed, and in the deadlift event, 1.4 times their body weight must be used for as many repetitions as possible.

Competition date: Wednesday 16 November 2022, 18:00

Competition venue: UNI-GYM (gym on the ground floor of UNI-HOTEL)

Registration: at the gym during opening hours or by filling in the form below:

Body weight will be measured on site before the race and weights will be adjusted accordingly.

Any powerlifting clothing, bandages, harnesses, straps, powerlifting belts and other accessories are free to use in the competition.

Categories:

Men

Squats
Bench-press
Deadlift

Women

Squats
Bridge (plank)
Cardio Sprint (maximum distance on the treadmill in 8 minutes)

Prizes: the I., II., III., places of every category will receive a trophy, a medal and a gift package. All participants of the competition will receive a certificate.

The competition is free to enter, but registration is required.

Sign up as many of you as possible and compete for super prizes! The competition is also a great way to relieve the tension before the exam period! 😉

Rise to the challenge!