Juhász Patrik ezüstérmet nyert a mezeifutó MEFOB-on

Az idei mezeifutó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) március 18-án rendezték meg Gödöllőn, a Királyi-kastélyparkban. A tizennégy felsőoktatási intézmény hallgatóit felvonultató versenyen, a Miskolci Egyetem színeit képviselve, rajthoz állt Juhász Patrik Ákos is, aki ezüstéremmel gazdagította éremgyűjteményét. Patrik kiváló formáját bizonyítja, hogy csak a tavaly novemberben, tiszaújvárosi színekben U23-as triatlon világbajnoki ezüstérmet kiérdemlő Kiss Gergely tudta őt megelőzni.

Mivel a verseny egyben a Mezeifutó Országos Bajnokság is volt, így hazánk legjobb atlétáival egy mezőnyben csatázhattunk a MEFOB-érmekért – fogalmazott Juhász Patrik Ákos, aki elsőéves a Miskolci Egyetem jogi karán. – Én a terepen-, illetve hegyen érzem otthon magam, így nekem nem feküdt igazán a gödöllői, végig sík pálya. Ezzel együtt körről körre egyre több versenytársat előztem meg és nagy meglepetésemre a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon az előkelő 2. helyen sikerült beérnem. Nagyon köszönöm a Miskolci Egyetemnek a nevezésben és az utazásban nyújtott támogatást, mindkettőért nagyon hálás vagyok. 2 hét múlva jön a Terepfutó Országos Bajnokság, ami válogató az innsbrucki világbajnokságra. Szeretnék ott is jól szerepelni.

Juhász Patrik Ákos gondolatai a versenyről

Végeredmény
Férfiak, 8000 m (54 induló)
1. Kiss Gergely (Nemzeti Közszolgálati Egyetem) 25:34 perc,
2. Juhász Patrik Ákos (Miskolci Egyetem) 26:09,
3. Vásárhelyi Máté (Eötvös Loránd Tudományegyetem) 26:14.

Gratulálunk Patriknak a MEFOB-on elért 2. helyezéséhez, és sok sikert kívánunk a Terepfutó Országos Bajnokságra!

Miskolci Egyetem Sportiroda