Strandröplabda MEFOB

Strandröplabda Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság 2022/2023 tanév – MEFOB Döntő

VERSENYKIÍRÁS

Verseny célja

• A röplabdázás és a strandröplabdázás szervezett körülmények közötti országos népszerűsítése.
  • Verseny- és játéklehetőség biztosítása felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára.
  • Az eredmények alapján megállapítani a 2023. évi országos egyetemi-főiskolai strandröplabda női és férfi bajnok párosokat és további helyezetteket.
  • Az eredmények alapján az MRSZ strandröplabda sportági nyilvántartásban szereplő sportolók, az érvényben lévő ranglista pontrendszer alapján ranglista pontot szerezhessenek.

Versenyszámok

• női páros
  • férfi páros

A verseny időpontja, helyszíne

• Időpont: 2023. JÚLIUS 13-14. (CSÜTÖRTÖK-PÉNTEK)
  • Helyszín: EFOTT Fesztivál, Sukoró

Előzetes versenyprogram

Július 13. csütörtök:

• 10:00: Megnyitó
  • 11:00: Mérkőzések kezdete
  • 17:00: Mérkőzések vége

Július 14. péntek

• 9:00: Mérkőzések kezdete
  • 17:00: Eredményhirdetés

A végleges programot a nevezési határidőt követően küldjük meg a nevezett párosoknak e-mailben, legkésőbb 2023.07.09-ig.

Lebonyolítás

Mindkét versenyszámban: 24 csapatos, két vereséges, vigaszágas tábla. A tábla 1-24. helyére az aktuális MRSZ ranglista pontszámok alapján kerülnek a párosok. Abban az esetben, ha a nevezési határidő végéig 24-nél több páros nevez, a rendező fenntartja a jogot selejtező versenyszakasz lebonyolítására. Selejtezőt azoknak a párosoknak kell játszaniuk, akik az MRSZ ranglistán kevésbé előkelő helyen állnak. Pontegyenlőség esetén sorsolással döntjük el a sorrendet. A rendező ezek alapján:

• 25-28 nevező páros esetén a főtábla 21-22-23-24. főtábla helyéért selejtező mérkőzéseket ír ki.
  • A selejtező mérkőzések időpontja 2023.07.13.

A mérkőzések 2 nyert játszmáig tartanak a főtáblán. Egy játszma 15 pontig tart, legalább 2 pont különbséggel. 1:1-es játszmaállásnál a döntő szett 11 pontig tart, legalább 2 pont különbséggel.  A selejtező szakaszban a mérkőzések egy 21 pontig tartó játszmából állnak.

A párosok kiemelése a játékosok összeadott egyéni ranglistapontja alapján történi, a pontokat az MRSZ hatályos ranglistája alapján, a nevezési határidő lejártakor (legkésőbb 2023.07.09-ig) számítjuk ki. Pontegyenlőség esetén sorsolás dönt.

Nevezés

Határideje: 2023. július 05. szerda, 23:59.

Bővebb információ:

A Sportiroda feladata a MEFOB részvételek teljes körű koordinálása, nevezés, utazás szervezés, több napos esemény esetén szállás és étkezés biztosítása. Amennyiben szeretnél bármelyik MEFOB eseményen elindulni kérlek vedd fel a kapcsolatot a Miskolci Egyetem Sportiroda vezetőjével az alábbi elérhetőségek egyikén:

Molnár Réka
reka.molnar@uni-miskolc.hu