Budai Kristóf Bence 12. lett a világbajnokságon

Az idei Open Erőemelő Világbajnokságot június 17-én, a máltai St. Julians városában rendezték meg. A 60 nemzet sportolóit felvonultató mezőnyben ott volt Budai Kristóf Bence, a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karának negyedéves hallgatója is, aki az előkelő 12. helyen fejezte be a versenyt.

Több, mint 6 éve foglalkozom versenyszerűen az erőemeléssel Ahogy telt az idő, egyre jobb eredményeket értem el, 2021-ben junior abszolút országos bajnok, 2022-ben pedig felnőtt abszolút országos bajnok lettem. A tavalyi junior Európa-bajnokságon, a -105 kg-os súlycsoportban 24 versenyző közül a harmadik helyet sikerült elérnem, 812,5 kg-os összetett teljesítménnyel. 2020 óta a Budapesti PowerBuilder SE színeiben versenyzek. Ezeket a sikereket ottani edzőmmel, Mata Erikkel együtt értem el. Ami pedig az idei, máltai világbajnokságot illeti, a verseny végig jó hangulatban telt, nem volt negatív tényező, stabilan, jól tudtam teljesíteni. Mindhárom fogásnemben egyaránt három érvényes gyakorlatot mutattam be. Guggolásban 310 kg-ot, fekvenyomásban 200 kg-ot, míg felhúzásban 325 kg-ot teljesítettem. A 835 kg-os összetett eredményem a B-csoport 12. helyéhez volt elegendő, a -120 kg-os súlycsoport 21 országból verbuválódott, 25 tagú mezőnyében. A világbajnokság volt a második hivatalos, nagy külföldi viadalom, melyet hatalmas élményként éltem meg. Ez volt az első open kategóriás versenyem, ahol ráadásul új súlycsoportban indultam. A következő nemzetközi megmérettetés év végén, Észtországban, az Európa bajnokságon vár rám.

Budai Kristóf Bence gondolatai a Világbajnokságról