JÉGKORONG MAGYAR EGYETEMI – FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetséggel és a Magyar Jégkorong Szövetséggel együtt egyetemi- és főiskolai kispályás jégkorong bajnokságot szervez. Várjuk az egyetemi és főiskolai csapatok jelentkezését!

Időpont: 2024. március 23.

Helyszín: Óbudai Jégcsarnok (1037 Budapest, Kubik utca 1.)

Lebonyolítás formája: A jelentkező csapatok számának függvényében

Nevezés módja: Online, a MEFS nevezési felületén

Nevezési díj: 25.000,- Ft/csapat

Nevezési cím, határidő: https://nevezes.mefob.hu/verseny/mefob-2023-2024-jegkorong-3×3-mefob-2024
2024 március 10.

Minimálisan nevezhető játékos létszám: 6 játékos

Maximálisan nevezhető játékos létszám: 9 játékos

Nevezési feltétel: A benevezett játékosoknak felsőoktatási hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezniük, amelyet a mérkőzés előtt érvényes diákigazolvánnyal kell igazolniuk. Részt vehetnek továbbá azok a hallgatók, akiknek az adott intézményben szerzett végbizonyítványuk (abszolutórium) vagy diplomájuk a versenyt megelőző naptári évben kelt.

Kizáró sportolói múlt: A kispályás MEFOB-ra első és/vagy másodosztályú sportolói múlttal rendelkező játékosok is nevezhetnek.

Sportorvosi igazolás Ajánlott, hiányában egy felelősségvállalási nyilatkozat kitöltése kötelező!

Védőfelszerelés: Minden játékos számára teljes védőfelszerelés viselése kötelező.

Játékszabályok: A játékszabályok tekintetében az MJSZ Kispályás Bajnokságok Szabályzata rendelkezései az irányadóak az alábbiakban részletezett kivételekkel.

Jégfelújítás Mérkőzés előtt/után

Bemelegítés 3 perc (korong nélkül)

Mérkőzés: 3 a 3 ellen, kapus nélkül

Mérkőzések időtartama: 2×12 perc játékidő futó órával, a játékrészek között 3 perc szünet, melyet követően térfélcserével folytatódik a mérkőzés.

Helyezések eldöntése: Pontegyenlőség esetén a sorrendet az alábbi szabályok szerint kell megállapítani:

1. az egymás elleni mérkőzés eredménye
  2. az ugyanazon ellenfelekkel lejátszott összes mérkőzés
    gólkülönbsége
  3. az összes mérkőzés gólkülönbsége

Díjazás A torna első három helyezett csapata bajnoki serleg és érem díjazásban részesül.

Egészségügyi biztosítás A torna mérkőzéseinek megrendezésére egészségügyi biztosítás végző személy jelenlétében kerül sor.

A Sportiroda feladata a MEFOB részvételek teljes körű koordinálása, nevezés, utazás szervezés, több napos esemény esetén szállás és étkezés biztosítása. Amennyiben szeretnél bármelyik MEFOB eseményen elindulni kérlek vedd fel a kapcsolatot a Miskolci Egyetem Sportiroda vezetőjével az alábbi elérhetőségek egyikén:

Molnár Réka
reka.molnar@uni-miskolc.hu