Sportmászó MEFOB 2024

Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Sportmászó Bajnokság

A verseny célja: a sportág népszerűsítése az egyetemi és főiskolai hallgatók körében.

Versenyrendező: A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség megbízásából az Óbudai Egyetem és az Óhegyi Sportmászó SE

Szervező: Óhegyi Sportmászó SE

A verseny helye: MAG47 mászóterem, 1106 Budapest, Kada utca 144.

A verseny ideje: 2024. április 13-14. (szombat -vasárnap)

Versenyszámok: Nehézségi – Gyors – Boulder női és férfi csapat és egyéni

A versenyszámokban azok indulhatnak, akik amatőr vagy versenyszerűen (profi) másznak, illetve a MEFOB Általános Versenykiírás szabályai szerint azon hallgatók, akik valamely államilag elismert diplomát adó, felsőoktatási intézmény hallgatói (nappali, levelezős, esti távoktatásban ill. doktorandus képzésben résztvevők), akik legalább négy féléves, oklevelet adó képzésben, ill. iskolarendszerű képzésben vesznek részt a verseny időpontjában, vagy 2023. évben szereztek abszolutóriumot. Ezek meglétét a versenyen igazolni kell. (pl. érvényes diákigazolvánnyal vagy hallgatói jogviszonyigazolással, abszolútorium igazolással). Korhatár megkötés nincs!

Díjazás: Az első három helyezett érmet kap

Verseny szabályok:

„Amatőr” és „profi” versenyen történő nevezés lehetséges
Amatőr: a versenyző(k) közül korábban senki sem indult a Magyar Kupa egyik versenyén sem
Profi: a csapat tagok/ egyéni induló legalább Magyar Kupa versenyen részt vett (bármely versenyszámban)

Csapat esetén:

Négy fős csapatok nevezhetnek. Egy csapatban minimum 1 női versenyzőnek lennie kell.
Egy főiskola/egyetem tetszőleges számú csapatot indíthat.
Minden csapatnak el kell indulnia mind a három versenyszámban.

Egyéni indulás:

Minden csapat minden tagja egyéni indulóként is értékelésre kerül.
E mellett – a nagyszámú kérésre való tekintettel – az egyéni indulóknak is lehetőséget adunk, akik akár csak egy versenyszámban indulnak.

Egyéb:

A Rendezőség a vidéki versenyzők számára térítés mentes szállást biztosít a MAG47 mászótermében (max 50 főig), itt a versenyzőnek kell hozni derékaljat (tatami van), és hálózsákot.

A Sportiroda feladata a MEFOB részvételek teljes körű koordinálása, nevezés, utazás szervezés, több napos esemény esetén szállás és étkezés biztosítása. Amennyiben szeretnél bármelyik MEFOB eseményen elindulni kérlek vedd fel a kapcsolatot a Miskolci Egyetem Sportiroda vezetőjével az alábbi elérhetőségek egyikén:

Molnár Réka
reka.molnar@uni-miskolc.hu